DVB-Т2 принципово відрізняється як архітектурою системного рівня (МАС-рівня), так і особливостями фізичного рівня.
У DVB-T2 використовується OFDM модуляція з великою кількістю піднесучих, що забезпечує стійкий сигнал. Подібно DVB-T, DVB-T2 передбачає велику кількість різних режимів, це робить DVB-T2 дуже гнучким стандартом. Для виконання корекції помилок в DVB-T2 застосовується таке ж кодування, яке було вибрано для DVB-S2. Поєднання кодування з низькою щільністю перевірок на парність (LDPC) і кодування Боуза-Чоудхурі-Хоквінгема (BCH) забезпечує дуже стійкий сигнал і чудову якість в умовах з високим рівнем шумів і перешкод.
Є декілька опцій таких параметрів, як кількість несучих, тривалість захисного інтервалу та розміщення пілот-сигналів. Це дозволяє знизити до мінімуму частку службової інформації для будь-якого заданого каналу передачі. Новий метод, названий «поворот сигнального сузір'я» забезпечує істотний приріст стійкості у складних ефірних умовах. Для забезпечення необхідних умов прийому (наприклад, кімнатна антена / антена на даху), передбачено механізм роздільної настройки стійкості сигналу в межах каналу для кожної надаваної служби. Такий самий механізм дозволяє настроїти передачі так, щоб дати можливість приймачу економити енергію за допомогою декодування тільки однієї програми, а не всього пакета програм.
Ключові особливості характеристик DVB-T2:
Збільшена не менше ніж на 30% пропускна здатність і покращені характеристики SFN, порівняно з DVB-T
Обумовлена стійкість передачі
Передача програм на мобільні та стаціонарні приймачі
Широке використання інфраструктури DVB-T
Зниження експлуатаційних витрат на стороні передачі за рахунок зменшення відношення пікової потужності до середньої потужності
Покращення, передбачені DVB-T2:
Модуляція OFDM з додатковими режимами IFFT
Кодування LDPC забезпечує ефективний захист від помилок
Використання та інтеграція базової структури кадру DVB-S2
Поворот сигнального сузір'я з Q-затримкою
Передача MISO
Зменшення пік-фактора