НОВОСТИ ИЗ ИНТЕРНЕТА............Вы когда-нибудь задумывались о том, сколько всего происходит на просторах интернета за одну минуту? Мы подозревали, что случается многое, но Intel заботливо провела самостоятельное исследование и даже опубликовала отчет на своем сайте. Итак, перейдем к цифрам. За минуту в интернете: - отсылают 204 миллиона электронных писем - Amazon.com зарабатывает около 83,000 на продаже товаров со своего сайта - просматривают 20 миллионов фотографий - на сайт Flickr выгружают 3,000 снимков - просматривают, как минимум 6 миллионов страниц Facebook - на Pandora слушают музыку, общей продолжительностью 61,000 часов - на YouTube смотрят 1,3 миллиона видео роликов - 277,000 человек заходят в свои аккаунты Facebook - создают 320 новых аккаунтов Twitter и отсылают 100,000 новых твитов Только представьте себе, какой поток информации, не говоря уже про нагрузку на сети. Именно на этом делает упор Intel, рекламируя в статье новую коммуникационную платформу Crystal Forest, которая не только повысит эффективность работы сетей, но и позаботится об их безопасности. От всех этих цифр немного голова идет кругом, особенно если представить, сколько других сервисов Intel не учла в исследовании, а они ведь тоже создают и потребляют трафик. Приветствуем Вас на сайте о спутниковом телевидении. Надеемся что информация которую Вы найдете на сайте будет для Вас полезна.Удачи всем и хорошего настроения ! .........Все вопросы можна задавать онлайн по SKYPE : vitkov10 или на НАШЕМ ФОРУМЕ. Регистрируйтесь, создавайте новые темы. У нас Вы можете также найти отличное онлайн радио с клубной музыкой от CLUBBERRY.FM. Приветствуем Вас друзья.



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Що краще РК чи "Плазма"?

 

Що краще РК чи "Плазма"?  Сучасні рідкокристалічні і плазмові панелі, як і телевізори, на їх основі стають «все ближчими до людей» і все частіше споживачі вибирають їх для домашніх кінотеатрів або як Головний Телевізор в будинку.

В той же час "ближче один до одного" стають і споживчі властивості панелей на основі цих, вже конкуруючих сьогодні одна з одною, технологій. Ростуть розміри діагоналей 
РК, збільшується термін служби «плазми». Питання про переваги і недоліки тієї або іншої технології все частіше обговорюються на численних форумах в інтернеті і на сторінках спеціалізованих журналів. Спробуємо розібратися в ситуації, що склалася на споживчому ринку.

 

«Перш ніж сперечатися, необхідно визначитися з предметом суперечки», – говорив Арістотель. Щоб розібратися в перевагах і недоліках панелей кожної з технологій, коротко пригадаємо, що ці технології собою представляють.

 

РКД - рідкокристалічний дисплей (LCD - Liquid Crystal Display).

Шар рідких кристалів розташований між двома полірованими прозорими пластинами. На пластини нанесені прозорі електроди, що підводять електрику до кожної ячейки матриці. Пластини оброблені так, що рідкі кристали орієнтуються між ними певним чином. Проходячи через такий шар, площина поляризації світлового променя розгортається на 90 градусів. Поряд з кожною пластиною розташований поляризатор. Площини поляризації перпендикулярні одна одній. Доповнюють листковий пиріг світлофільтр з тріадами основних кольорів (RGB) і лампа підсвічування.

 

Як все це працює? Світло від лампи підсвічування проходить через перший поляризатор і пластину і поляризується в якійсь з площин (допустимо, вертикально). При проходженні цього променя світла крізь шар рідких кристалів площина його поляризації повертається, і світло вільно проходить через другу пластину з «горизонтальним» поляризатором.


Проходячи крізь світлофільтр, промінь ще й забарвлюється в один з трійки кольорів: «червоний-зелений-синій». Якщо на розглянуту нами ячейку подати напругу (пам'ятаєте про прозорі електроди?), то світло при проходженні крізь шар рідких кристалів не міняє своєї площини поляризації, а, значить, не може пройти крізь другий поляризатор. Цей осередок виглядатиме чорним на екрані. Додамо тільки, що для підвищення швидкодії сьогодні випускаються LCD-TFT (Thin Film Transistor) - технологія «тонкоплівкових транзисторів». Іншими словами, ячейки управляються не перетином вертикальних і горизонтальних електродів, а окремими транзисторами – «персональним» для кожного осередку (три на піксель). Це дозволяє зменшити час відклику до 8 мілісекунд в найсучасніших моделях РК, але про це нижче.


Плазмова панель (PDP - Plasma Display Panel).

Ті ж прозорі поліровані пластини з прозорими електродами, але замість шару рідких кристалів використовується інертний газ - неон, аргон або ксенон (іноді - суміш газів). Всередині кожної ячейки міститься люмінофор, який світитиметься одним з основнихкольорівЯчейки ізольовані одна від одної перегородками, не пропускаючими світло, і ультрафіолетовим випромінюванням сусідніх ячейок. Перегородки поглинають падаюче на них зовнішнє світло, що дає високий контраст навіть при значному сторонньому освітленні.

Принцип дії. При подачі на електроди окремої ячейки напруги, вище деякої критичної, відбувається розряд. В результаті плазма газового розряду дає випромінювання в ультрафіолетовому діапазоні, яке саме по собі невидиме людському оку, але приводить до світіння «підфарбованого» в червоний, зелений або синій колір люмінофора. Тут кожна ячейка сама є джерелом світла і ніякої лампи підсвічування вже не потрібно.

Переваги та недоліки РК та плазмових панелей.

Тепер можна бачити, що переваги і недоліки як РК, так і «плазми» є наслідком переваг і проблем застосовуваних технологій. Розглянемо їх по порядку.

1. Розмір панелі. Якщо зовсім недавно 32 дюйми були межею для РК, то «плазма» з 32 тільки починалася, а найпоширенішими в «плазмі» були панелі розміром в 42 і 50 дюйми. Раніше технологічні норми допускали декілька «битих» пікселів на РК-матриці, зважаючи на великі складнощі отримати її без єдиного дефектного тонкоплівкового транзистора. Отбраковка матриці навіть з одним пікселом приводить до зменшення виходу готової продукції і збільшує собівартість виробництва матриць. Збільшуючи розміри РК панелі, ми підвищуємо ймовірність появи некерованих пікселів (або окремих ячейок в пікселі). Сьогодні РК-технологія дозволяє випускати панелі дуже великих розмірів, що зрівнює РК і «плазму» по цьому параметру.

2. Контраст. Контраст плазмових панелей вищий, ніж у РК. Хоча виробники і тут не хочуть миритися з таким відставанням. Плазмова панель працює за принципом прямого випромінювання, отже, дає соковите контрастне зображення. РК матриця не випромінює, а тільки модулює світло від лампи підсвічування зміною прозорості ячейок. Недостатній запас по контрасту іноді приводить до артефактів. Втім, до таких артефактів більш схильне комп'ютерне зображення. В цілому, картинка на РК панелі виходить м'якше, не так «дзвенить» як на «плазмі», але це вже справа смаку споживача. До того ж роботи в області светодіодного підсвічування дають на РК яскравіші фарби, що наближає насиченість кольорів до «плазмової».

 

3. Час відклику пікселя. На відміну від практично миттєвого газового розряду, рідкі кристали не такі моторні. Проте перехід на технологію тонкоплівкових транзисторів і постійне зменшення часу відклику (найостанніші LCD мають час включення близько 8 мілісекунд) привели до того, що від «ефекту трейлера» («змазування» об'єктів при швидкому русі) практично вдається позбутися. Навіть повний час відклику близько 25 мілісекунд (15 на включення, 10 на гасіння) дозволяє досить комфортно проглядати динамічні сцени.

4. Кути огляду. У «плазми» кути огляду завжди складали не менше 160 градусів на всіх напрямках, тоді як у перших РК вони були близько 45, та до того ж і не однакові в горизонтальному і вертикальному напрямах (світліше - при погляді зверху і темніше – якщо дивитися знизу). Останні моделі LCD матриць мають кути огляду, порівнюємі з кутами огляду плазми, але все таки спостерігається деяке зменшення контрастності при великих кутах. Сам принцип світіння ячейки у плазмової панелі проти просвіту її лампою підсвічування у РК працює на користь плазми.

5. Рівномірність освітлення панелі. У плазми кожна ячейка фактично є кольоровою флуоресцентною лампою. «Подібність» всіх ячейок по параметрах автоматично дає рівномірне освітлення екрану. Добитися такої рівномірності на РК складніше, тут дуже багато що залежить від якості лампи підсвічування. До того ж отримати велику яскравість, не знижуючи контрасту, на РК досить складно.

 

6. Енергоспоживання«Плазма», на відміну від РК, споживає в середньому вдвічі більше електроенергії. Справа не у вартості перегляду, а в проблемах відведення тепла, електронних компонентів, що впливають на надійність. Підвищене виділення тепла призводить до того, що рідкісна плазмова панель обходиться без вентиляторів охолоджування, що вносять додаткові акустичні шуми. Пригадується опублікований в одному з дизайнерських журналів матеріал про інтер'єри домашніх кінотеатрів. У ньомурозповідається про невелику «потайну» кімнату-кінозалу, добре звуко- (а значить і тепло-) ізольовану, і проблема тепловідведення там стояла достатньо гостро (кімната не мала «зовнішніх» стін - знаходилася в глибині будинку).

7. Термін служби. Середній термін служби «плазми» складає 30000 годин, тоді як у РК він вдвічі більший (до заявлених окремими виробниками 75000 годин). До того ж на PDP є небезпека випалювання люмінофора при демонстрації статичних зображень, що містять яскраві області. Це може привести до того, що міняти панель доведеться набагато раніше заявленого терміну служби. Заради справедливості варто відзначити, що хоча в деяких РК і можна замінити тільки лампу підсвічування, а не всю панель, залишається вірогідність появи некерованих пікселів (переважно це вихід з ладу тонкоплівкового транзистора, керуючого ячейкою). І якщо таких пікселів стане дуже багато, РК панель, зрозуміло, доведеться замінити цілком. На мій погляд, при термінах служби більше 10 років (в середньому по 8 годин роботи в день) це не так істотно для побутового застосування (а при 60000 годин отримаємо вже 20 років! ), адже морально панель застаріє набагато раніше. Чи багато Ваших знайомих користується одним і тим же телевізором 20 років?

 

Висновок.

Виробники випускають все нові і нові моделі як РК, так і «плазми», причому багато хто пропонує обидві технології відразу. Результати численних незалежних тестів виводять на перші місця моделі, незалежно від того, на «плазмі» або на рідких кристалах вони засновані. Все це говорить про те, що технології вже на такому рівні, коли якість зображення залежить більше від технічних знахідок і від контролю за виробництвом, ніж від технологічних обмежень.

Зусилля виробників приведуть до того, що обмеження, що накладаються технологіями, нівелюються настільки, що неозброєним оком помітити різницю буде все складніше. «Пепсі» або «Кока»? Чай або кава? У кожної людини своя відповідь, так само як і вибір. При однакових технічних характеристиках телевізорів на електронних трубках, знайомий відеорежисер вибирав собі ті моделі, у яких заводські установки колірної температури давали тепліші відтінки. Через дуже теплі кольори я позбувся своєї першої відеокамери. Якість картинки (швидше, відповідність її насиченості темпераменту покупця) і ціна - два основні критерії, на основі яких звичайні споживачі і робитимуть остаточний вибір.



Плоскопанельний телевізор: плазмовий чи РК ?

ПЛЮСИ і МІНУСИ

Так що ж вибрати, якщо перед вами стоїть задача придбання плоскопанельного дисплея? На що звернути увагу? Щоб відповісти на ці питання, розповімо про принципові відмінності, які мають першорядне значення для користувача при "інших рІвних".

По-перше, це споживання енергії. Плазмовий дисплей "зїдає" удвічі, а то і втричі більше енергії, ніж рідкокристалічний. Такий "аппетит" пов'язаний з принципом створення зображення на екрані — напруга живлення одного осередку зображення в плазмі складає 200-300 вольт, а в РК — лише 5-12 вольт. У плазмовому екрані енергію споживає кожен піксел в зображенні, і чим яскравіше він світиться, тим більше енергії дисплей споживає (до речі, тому загальна яскравість зображення у плазми завжди нижча, ніж яскравість окремих ділянок — інакше потужність блоку живлення повинна була б вимірюватися кіловатами). У РК-дисплея енергоспоживання не залежить від змісту відбувається на екрані. Основний споживач — лампи підсвічування, розташовані позаду РК-панели. А ячейки-піксели, модулюючі світловий потік від ламп, енергію майже не споживають, або, в усякому разі, це така мала величина, що нею можна нехтувати.

По-друге, вироблюваний дисплеями шум. Багато плазмових моделей дотепер оснащуються охолоджуючими вентиляторами, шум яких виразно чутний в спокійній домашній обстановці. Причина — у виділенні тепла кожним пікселом зображення (поверхня плазмового екрану завжди тепла). Звичайно, новітні "плазменні" розробки більш економічні, і в них вже не використовуються вентилятори, а ось РК-дисплеї абсолютно не потребують інтенсивного охолоджування.

По-третє, це дозвіл зображення. Внаслідок того, що проміжки між пікселамі зображення в плазмі вельми великі, просто підвищувати їх число, не збільшуючи розмір самого дисплея, вельми непросто. РК-технологія дозволяє досягти набагато менших розмірів пікселiв, а це означає, що при однаковому розмірі екранів дозвіл у РК-экрана буде більше (порівняйте: типове значення дозволу для 42-дюймової плазми — 860x420 пікселов, а для 40-дюймової РК-панелі — 1280x768 пікселов).

Сказане може викликати підозри, що плазмові екрани багато в чому поступаються рідкокристалічним. Це не так. Щоб їх розвіяти, розповімо про беззастережні плюси плазмової технології.

Перш за все, "плазмовий" рівень контрастності зображення такий високий, що жоден РК-дисплей з ним не порівняється: середній показник контрастності РК-экрана — 500:1, а у плазми — 2000:1 (більш того, сьогодні вже з'явилися повідомлення про дисплеї із значенням контрастності 4000:1 і вище).

Далі. Кут огляду. У РК-экранів він тільки недавно наблизився до порогу 170 градусів (на ділі він нижчий, оскільки виробники не вказують, наскільки при цьому знижується контрастність). Що стосується плазми, вона володіє подібними "широкими" показниками "від природи", до того ж якість зображення практично не залежить від кута перегляду.

І, нарешті, проблема "чорного кольору". У РК-технологии це слабке місце. Іншими словами, чорний колір на РК-экрані поки що не може бути таким глибоким, як на плазмовому.

А зараз перейдемо до одного з самих обговорюваних "дисплейних" питань — довговічності тих і інших дисплеїв. Те, що з часом яскравість зображення знижується і у плазмових, і у РК-экранів — це факт. Але мало хто знає, яким чином це відбувається. Яскравість РК-экранів знижується в часі лінійно, тобто рівними частками впродовж терміну служби. А у плазми найбільше зниження яскравості відбувається в перші декілька тисяч годинників використовування, потім зміни "стабілізуються" у часі і не такі помітні. Розрахунковий термін служби у обох типів дисплеїв практично не розрізняється — декілька десятків тисяч годинників. Як приклад: якщо дисплей щодня працює по 10 годин, то його ресурсу вистачить більш ніж на 10 років! Але на довговічність плазмового пристрою серйозно впливає режим експлуатації. Люмінофор ("фосфорне" покриття) на його екрані схильний до вигоряння, тому при інтенсивній роботі, наприклад, в "текстовому" режимі, ви зіткнетеся з появою "мертвих" пікселов на ділянках постійного засвічення. Подібна проблема (відома як "проблема чорних і білих пікселів" — елементів екрану, що постійно світяться або незасвічених) може виникнути і в РК-телевизорах, в основному через кінцеву надійність ключів, що управляють станом пікселов на екрані. Кажучи простіше, якщо у плазми їх поява пов'язана з інтенсивністю експлуатації, то для РК-экранов поява "вибитих" пікселов непередбачувано і залежить від наладки технологічного процесу. Вибирайте, як мовиться, що вам більше до душі.

Що стосується вартості дисплеїв, то особливості РК-виробництва, що не обмежують виробника випуском панелей певного розміру (на одній і тій же фабриці "штампуються" як панелі-монстри, так і дисплеї для стільникових телефонів), дозволяє розраховувати на швидке пониження ціни саме РК-телевізоров. Тоді як виготовлення плазмових дисплеїв вимагає споруди окремих заводів під кожен розмір моделей, що випускаються. Втім, ці витрати окупаються тим, що постійно росте "плазменним" попитом.

Таким чином, твердження про абсолютну перевагу однієї технології над іншою представляється некоректним. Рівно як і порівняння вартості тих або інших дисплеїв. Ціна розрізняється так трохи, що якраз зробити висновок про штучно підтримуваний баланс інтересів. А що стосується майбутнього... Поживемо — побачимо.
НАШ МИНИ-ЧАТ
Баннер FireBit  Желтые страницы по спутниковому и кабельному ТВ Mirant - Установка настройка спутникового ТВ ИНТЕРНЕТ Киев и область  Желтые страницы по спутниковому и кабельному ТВ